⌨ Czy opłaca się serwis pralki?

sprzet_agdCzy opłaca się serwis pralki, czy może lepiej kupić nową? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Trzeba odpowiedzieć na pytanie jaki jest to model pralki oraz co właściwie się zepsuło. Pierwszą myślą jaka powinna się pojawić jest najprostsze rozwiązanie. Najczęściej w pralkach psują się części ruchome, co jest całkiem zrozumiałe, ponieważ one najwięcej pracują. Dlatego w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się takim elementom jak bęben pralki, łożyska, przekładnie, napędy, paski. Co prawda awaria tych elementów uniemożliwia najczęściej pranie, lecz są to rzeczy łatwe do usunięcia oraz niedrogie w naprawie.

Naprawa pralki bardziej opłaca się kiedy mamy do czynienia z modelem ładowanym od góry. Bęben jest wtedy zamocowany w dwóch miejscach, a więc jest w stanie wytrzymać większy napór pracy oraz rzadziej się psuje. Na ogół jednak te modele są mniej atrakcyjne u klientów ponieważ nie ma możliwości zamontowania przezroczystych drzwiczek i nie można zobaczyć co dzieje się z praniem.

Oprócz ładowania z góry pralka, która nadaje się do naprawy powinna mieć jakąś usterkę elektroniki, którą w miarę łatwo i szybko można by wymienić. Obejdzie się także bez wysokich kosztów, całość zamknie się w obrębie dwustu złotych, a nawet mniej jeśli kupimy sprawą część za niewielkie pieniądze. Taką pralkę z pewnością da się jeszcze naprawić i będzie ona długo służyła właścicielom. Niemniej jednak i innych pralek nie należy od razu spisywać na straty. To co należy zrobić to zasięgnąć porady fachowca.

Dodaj komentarz